אילו תכניות צריך משפץ או בונה ממעצב פנים?

מעצב פנים הינו איש מקצוע האמון על כל שלבי התכנון, הביצוע והפיקוח של עבודות הפנים. מתוקף תפקידו הוא אמון גם על בניית תכניות ביצוע לבעלי המקצועות השונים המלווים את הפרויקט, בין אם אנשי המקצוע נבחרו על ידיו לצורך השלמת הפרויקט ובין אם אנשי המקצוע נבחרו על ידי מזמין השירות. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם רשימה מקיפה של התוכניות השונות אותן מקבלים אנשי המקצוע מידיו של מעצב הפנים.

מספר מילים על גיבוש תכניות העבודה לאנשי המקצוע

תכניות העבודה המונפקות על ידי מעצב פנים לאנשי המקצוע השונים המלווים את הפרויקט, מבוססות על פרוגראמה תכנונית וברת ביצוע המיוצרת על ידי המעצב לאחר שלבי האפיון המקדימים המגדירים בין היתר את: מטרת הפרויקט והצרכים האישיים של מזמיני השירות בכל הנוגע לרמת השימוש במבנה המיועד.

כמו כן, הפרוגראמה התכנונית משלבת בתוכה הנחיות ברורות בנוגע לתכנון המבנה ורמת השימוש בו, לרבות, פירוט מורחב על סוגי החללים במבנה, ייעודם ומערך הקשרים ביניכם. בנוסף, הפרוגראמה משלבת בתוכה את שיטות הבנייה השונות הנדרשות במבנה ואת הסגנון העיצובי הנבחר. במידת הצורך, הפרוגראמה התכנונית מציינת גם התייחסות לחלוקת המבנה לקומות או מפלסים. לאחר אישור עקרוני של מזמין השירות על הפרוגראמה התכנונית, מתפקידו של מעצב פנים להנפיק תוכניות ביצוע לכל אחד מאנשי המקצוע בהתאם לסדר עבודתם בשטח.

תוכניות בניה לקבלן המבצע floor-plan-design-sketch

הקבלן המבצע או המשפץ אמורים לקבל לידיהם תכנית בניה מקיפה וברת ביצוע הכוללת התייחסות לכל אחד מהפרמטרים הבאים: בניה והריסה של המבנה (במידת הצורך), חלוקת המבנה לחללים, אינסטלציה, נקודות חשמל ותאורה, תקשורת, מיזוג, ריצוף, פריסות, חתכים ובמידת הצורך תוכניות להצבת מערכות בית חכם.

כמו כן, הקבלן המבצע או המשפץ מקבלים לידיהם תוכנית מדוקדקות של פתחים (חלונות ודלתות), נגרות (מטבח, חדרי רחצה, ספריות, עמדות עבודה וכדומה), מסגרות (מעקות, סורגים) ותוכניות נוספות בהתאם לכל אחת מהפעולות העתידות להיות מיושמות בשטח המבנה.

לאורך שלבי העבודה השונים, מעצב פנים מהווה גם את הסמכות המפקחת, ומתוקף תפקידו (בהתאם לדרישות הפרויקט או הלקוח), הוא אמון גם על אישור התכוניות לביצוע ועל קיומן של פגישות עבודה עם בעלי המקצוע הרלוונטיים בשטח. 

 


להשאיר תגובה

צרו קשר